Klinik Psikolog Bahar Tokuç

Bahar Tokuçİstanbul doğumlu Bahar Tokuç 1995-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde  Klinik Psikoloji Yüksek Lisans  programını tamamlamıştır.

1999 yılında çalışma hayatına başlayan Bahar Tokuç, Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman ve Rehberlik Birimi Koordinatörlüğü görevinde bulunarak uzun yıllar  çok sayıda çocuk ve aile ile çalıştı. Bu süreçte çocuk ergen ve ailelerine yönelik psikolojik danışmanlık ve eğitici seminerler ve grup çalışmaları  gerçekleştirdi.

Psikanalist  Yavuz Erten tarafından verilen iki yıl boyunca süren ' Psikanalizde Dört Ekol' Eğitimini tamamladıktan sonra  2012 yılında başladığı İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Derneği tarafından verilen  ve dört yıl boyunca süren  ''Çocuk ve Ergenler için Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi''ni tamamlamıştır.

2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına katılarak  ''Aile Danışmanı'' olmuştur.

Otizm,özel öğrenme güçlüğü , dikkat eksikliği ,yeme ve uyku bozuklukları,tırnak yeme, tuvalet problemleri, kaygı ve korkular, özgüven eksikliği,takıntılar,sınav kaygısı,öfke ile başa çıkma,kardeş kıskançlığı ,okula uyum problemleri, sınır ve kural tanımama,kayıp ve yas gibi konularda çocuk ,ergen ve ailelere destek vermektedir. Halen çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik danışmanlık vermektedir.

Bahar Tokuç evli ve bir çocuk annesidir.