Psikodramatist / Psikolog Zerrin Gündüz

Zerrin GündüzKurucu / Psikolog / Yetişkin, Ergen ve Çift TerapistiAile Danışmanı / Psikodramatist

1968 doğumlu olup 1988 yılında Ege üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimini tamamladı. Üniversitede BECK depresyon envanterinin Türkiye’ye uyarlama çalışmalarının içinde tez aşamasında yer aldı.

1999 Marmara depreminden sonra Unicef ve M.E.B işbirliğiyle hazırlanan travmayla ilgili tüm eğitimlere katıldı.

2000-2007 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsüne devam ederek ve uluslararası psikoterapist –psikodramatist ünvanı aldı.‘Ergen grubunda itim yıldızı olma ve aile ağacı üzerinden psikodramatik müdahale modeli’ tezini sundu.

2014 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Emre Konuk'un eğitimini verdiği EMDR 1.düzey eğitimini, 2015 yılında 2. düzey eğitimi ve süpervizyon sürecini tamamladı. EMDR uygulayıcısıdır.

2014 yılında Psikonet tarafından düzenlenen psikiyatrist Alp Karaosmanoğlu'nun eğitimini vermiş olduğu Şema Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

2015 yılında Çift ve aile terapileri derneği tarafından düzenlenen, akımın kurucusu Stan Tatkin tarafından PACT eğitiminin birinci aşamasını tamamlamıştır. PACT çift terapisinde psikobiyolojik ve bağlanma kuramlarını içeren bir yaklaşım olarak günümüzde son derece etkili sonuçlar gösteren bir çift terapi türüdür.

2016 yılında Masterson Enstitüsü Türkiye Temsilcisi psikoterapist Meral Aydın tarafından verilen Psikanalitik yönelimli Masterson yaklaşımıyla kişilik bozuklukları tedavisi eğitimini tamamlamıştır.

2018 yılında Pozitif Psikoterapi temel eğitimini tamamladı. Pozitif Psikoterapi Master Programını tamamladı ve tez aşamasındadır.

Ekim 2019 Virginia Satir Aile ve Çift terapisinin bir modülünü tamamladı.

Somatik Deneyimleme eğitimini tamamladı.

Türk psikologlar derneği üyesidir.

Zerrin Gündüz, 2004 yılından beri düzenli olarak psikoterapi yapmaktadır.